Jakie oprogramowanie do kasy fiskalnej?

dłoń na kasie fiskalnej

We współczesnym świecie praktycznie żaden biznes nie może obyć się bez kasy fiskalnej i dopasowanego do niej oprogramowania. Jej zadaniem jest rejestrowanie obrotu i kwot podatku dochodowego i VAT ze sprzedaży detalicznej, a każda transakcja potwierdzana jest wydrukowanym paragonem fiskalnym. Wszystkie operacje wykonywane są przez połączenie systemu komputerowego, na którym zainstalowana jest aplikacja sprzedażowa i kasy fiskalnej, wyposażonej w odpowiednie oprogramowanie.

Czytaj także: Jak często serwisować kasy fiskalne?

Czym się kierować przy wyborze oprogramowania?

Na rynku dostępnych jest wiele oprogramowań do kas fiskalnych, dlatego należy dokładnie przemyśleć, które z nich wybrać. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed zakupem? Dobre oprogramowanie do kasy fiskalnej powinno być wyposażone w różne funkcje, odpowiadające potrzebom konkretnego biznesu. Przy wyborze istotna jest także wielkość firmy – część oprogramowań ma różne warianty, które można zastosować do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Oprogramowanie musi być również proste w obsłudze, przejrzyste i intuicyjne, aby nie utrudniać codziennego użytkowania. Musi też działać bez zacinania, bez względu na liczbę podłączonych kas.

Kasy fiskalne ONLINE

Od stycznia 2020 roku weszło w życie rozporządzenie nakazujące przedsiębiorcom z konkretnych branż wymianę kas fiskalnych starego typu na kasy fiskalne ONLINE. Urządzenia te łączą się co dwie godziny z Centralnym Repozytorium Kas i przesyłają informacje dotyczące transakcji, paragonów, raportów, itp. Posiadają czytelny wyświetlacz i wygodną klawiaturę, co ułatwia ich obsługę. Mogą być wykorzystywane do rejestracji sprzedaży stacjonarnej i mobilnej, zarówno małych firmach, jak i również w dużych przedsiębiorstwach. Ich użycie pomaga wyeliminować oszustwa podatkowe.

Wróć do bloga